Projekty archiwalne
"Moje Terytorium. Moje Prawa - 2024" to wschodnio-mazowiecki program ukierunkowany na ograniczenie rozpowszechniania zjawisk używania substancji psychoaktywnych i przemocy domowej w rodzinie z problemem alkoholowym z uwagi na rosnącą liczbę rodzin wymagających wsparcia w tym zakresie.
W programie realizujemy następujące działania:
- Mobilny Punkt Informacyjno-Edukacyjny - indywidualne spotkania z rodzicami, opiekunami i dziećmi, doznającymi i zagrożonymi przemocą domową w związku z nadużywaniem alkoholu oraz konsultacje korekcyjno- terapeutyczne dla osób stosujących przemoc domową w związku z nadużywaniem alkoholu. Zachęcamy do skorzystania z oferty programu, gdzie można uzyskać pomoc, informacje, podstawową edukację w zakresie radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej oraz opracowania planu działania i zachowań.
- Kampanię informacyjno-edukacyjną prowadzoną na rzecz ograniczania przemocy domowej. Opieramy ją przede wszystkim na stworzeniu możliwości dotarcia z fachową informacją i edukacją do osób najbardziej jej potrzebujących, czyli osób doświadczających przemocy, osób zagrożonych tymi problemami, osób stosujących przemoc. Tak dobraliśmy działania, aby nie były to jedynie jednorazowe informacje i edukacja, ale aby we współpracy z innymi instytucjami, służbami i organizacjami, zaoferować pakiet działań informacyjno-wzmacniających i profilaktycznych, które dostarczą fachowej wiedzy i podniosą umiejętności lepszego funkcjonowania w kryzysie rodziny związanym z przemocą.
- Spotkania edukacyjno-informacyjne pn. "Moje terytorium" dla dzieci i młodzieży najbardziej doświadczających lub zagrożonych przemocą domową.
- Stały dyżur specjalisty w Fundacji Pozytyw w celu spotkań bezpośrednich i telefonicznego kontaktu z osobami potrzebującymi wsparcia.
Program jest realizowany na obszarze województwa mazowieckiego, w powiatach łosickim, sokołowskim i siedleckim ziemskim, w miastach Siedlce i Łosice.
Powyższe działania realizowane są do 15 grudnia 2024 r.
Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne.
Nasi specjaliści:
- specjalista psychoterapii uzależnień,
- psycholog,
Zapraszamy do korzystania z bezpłatnego wsparcia w punktach konsultacyjnych Fundacji POZYTYW, które mieszczą się w gabinetach w Siedlcach, ul. Błonie 8 oraz w Łosicach, ul. Berka Joselewicza 13, po wcześniejszym umówieniu spotkania pod nr telefonu 693 570 205.
Materiały do pobrania
- Plakat projektu "Moje Terytorium. Moje Prawa – 2024"
- Ulotka projektu "Moje Terytorium. Moje Prawa – 2024"
Tytuł zadania publicznego: „Moje Terytorium. Moje Prawa - 2024”
Zadanie publiczne dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego




Aktualności projektu
Substancje psychoaktywne są częścią naszej rzeczywistości – dostępne legalnie, jak alkohol czy nikotyna lub nielegalnie, jak narkotyki i dopalacze, mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, a także na relacje międzyludzkie. Warto zrozumieć ich działanie i skutki, aby lepiej zapobiegać ich nadużywaniu i skutecznie wspierać osoby zagrożone uzależnieniem.
Czytaj więcej Substancje psychoaktywne: zrozumieć zagrożenia i chronić przyszłość

To co powstrzymuje często osoby przed skorzystaniem z konsultacji psychologicznych, terapeutycznych to:
- lęk przed odsłanianiem się, mówieniem obcym ludziom o tym, co jest trudne,
- przekonania, że nie mówi się źle o swoich najbliższych, o tym co złego dzieje się w domu,
- poczucie, że na konsultacji trzeba będzie podjąć decyzję, działania, na które często osoba nie jest jeszcze gotowa,
- poczucie gorszości, wstydu kiedy nie radzę sobie ze swoimi problemami.